GogolTour Екскурсія Стародавня Полтава, таємнича Диканька, Національний музей-заповідник М.В.Гоголя
- PoltavaTour
- 18 сент. 2020 г.
- 2 мин. чтения
Обновлено: 18 февр. 2022 г.


Запрошуємо Вас на цікаву та пізнавальну екскурсію Полтавщиною! Колоритний авторський етнотур "По Гоголівським місцям": Полтава - Диканька - Національний музей-заповідник М.В.Гоголя в с. Гоголеве. Ви відчуєте диканську містику, дізнаєтесь про таємниці Миколи Гоголя та його безсмертних героїв. Під час екскурсії ми побачимо два привида, адже Диканьку без містики уявити просто неможливо! Тривалість туру 6-9 годин. В Полтаві проведемо цікаву квест-екскурсію алеєю гоголівських героїв, а в славнозвісній Диканьці дізнаємося таємниці князів Кочубеїв. Разом з Вами відвідаємо описані Гоголем Миколаївську і Троїцьку церкви, спустимося під землю в Фамільний склеп усипальниці роду Кочубеїв, побачимо Тріумфальну арку та прогуляємось Парасоцьким лісом, де на нас чекає алея 600-800 літніх дубів оспіваних Пушкіним, також побачимо Пивоварський ставок і бузковий гай, парову машину, яку переміщали з поля на поле 15 пар волів.


«Найбільший букет у світі», – саме так гордо називають бузковий гай жителі Диканьки. Бузковий гай у Диканьці з'явився понад 200 років тому – на початку XIX століття. Площу він займає чималеньку – близько 2 гектарів. Раніше на цьому місці видобували глину для цегляного заводу Віктора Павловича Кочубея. Він був нащадком того самого козацького генерального судді Василя Кочубея, що зрадив Івана Мазепу. З часом яма ставала все більшою і більшою, а глибина її досягала п'яти метрів. Невдовзі завод перестав працювати, а неприваблива вирва залишилася. Тому Віктор Павлович розпорядився, аби цю пустку засадили кущами бузку. Цим зайнялися найкращі садівники, а для майбутнього гаю купили близько сорока різних сортів бузку з ландшафтних парків.
З цим гаєм повязана цікава легенда яку Ви почуєте вже в турі!


Сучасний мультимедійний формат екскурсії занурить Вас в XIX століття! Далі мандруємо до Василівки, де на нас чекає Національний музей-заповідник М.В.Гоголя, який є одним з найбільш туристично привабливих місць України.
В одному із сіл на Полтавщині, серед неповторної української природи, стоїть одноповерховий будинок з чотирма дерев’яними колонами, поруч із ним – невеликий флігель. Тут, у колишній Василівці (нині с. Гоголеве), жив Микола Васильович Гоголь. У цьому мальовничому куточку пройшли його дитячі та юнацькі роки. Тут він відкрив світ, сповнений зворушливих, сумних і веселих легенд, поетичної фантазії.
Подробиці дивіться в відео:
Національний музей-заповідник М.В.Гоголя є перлиною туристично-рекреаційного кластеру «Гоголівські місця на Полтавщині». Гоголівський меморіал площею понад 30 га – це синтез біографічного, літературного й побутового музею, що є, безумовно, рідкісним явищем. Батьківський будинок, флігель, подвір’я і ставки, парк-сад з малими архітектурними формами зачаровують відвідувачів своєю неповторною красою, зберігають домашній затишок і дух гоголівської родини. Гоголівська садиба – це мальовничий куточок природи, сповнений таємниць, незвичайних пригод і яскравих вражень.

Увага! Якщо дозволяє час та кошти! Рекомекндуємо доповнити класичний GogolTour театралізованим, інтерактивним етно музеєм "Українського весілля" разом коротенькою оглядовою екскурсією козацьким сотенним містечком Великі Будища!



Подорожуйте з кращими! Завжди раді зустрічі з Вами!
Comments